Můžete zlepšit svůj metabolismus?

 

Zrychlení metabolismu je svatým grálem všech, kdo si hlídají váhu, ale to, jak rychle vaše tělo spaluje kalorie, závisí na několika věcech. někteří lidé zdědili rychlý metabolismus. muži mají tendenci spalovat více kalorií než ženy, a to i v klidu. a u většiny lidí se metabolismus po 40. roce života postupně zpomaluje. Ačkoli nemůžete ovlivnit svůj věk, pohlaví ani genetiku, existují další způsoby, jak svůj metabolismus zlepšit.

Zde vám přinášíme 6 z nich:

 Budování svalové hmoty

Vaše tělo neustále spaluje kalorie, i když nic neděláte. Tato klidová rychlost metabolismu je mnohem vyšší u lidí s větším množstvím svalů. Každý kilogram svalů spotřebuje denně asi 6 kalorií jen na to, aby se udržel, zatímco každý kilogram tuku spálí denně jen 2 kalorie. Tento malý rozdíl se může v průběhu času sčítat. Po silovém tréninku se aktivují svaly po celém těle, což zvyšuje průměrnou denní rychlost metabolismu. K ještě lepšímu spalování tuků vám může pomoci náš prémiový doplněk stravy FOR VITAL BE SLIM for men, který ještě více stimuluje metabolismus, a tím přispívá k budování svalové hmoty.

Voda je základ

Vaše tělo potřebuje ke zpracování kalorií vodu. Pokud jste i jen mírně dehydratovaní, může se váš metabolismus zpomalit. V jedné studii dospělí, kteří vypili osm a více sklenic vody denně, spálili více kalorií než ti, kteří vypili čtyři. Chcete-li zůstat hydratovaní, vypijte před každým jídlem a svačinou sklenici vody nebo jiného neslazeného nápoje. Také svačte raději čerstvé ovoce a zeleninu, které přirozeně obsahují vodu, než čokoládu nebo chipsy. Pokud trpíte neovladatelnými chutěmi a je pro vás těžké se vzdát mlsání, vyzkoušejte náš čistě přírodní doplněk stravy FOR VITAL HUNGER BLOCK for men, který vám pomůže potlačit chuť k jídlu, příjemně navodí pocit sytosti a vy pak nebudete mít potřebu sníst tolik jídla.

Svačte chytře

Častější stravování vám může pomoci zhubnout. Když jíte velká jídla s mnohahodinovým odstupem, váš metabolismus se mezi jídly zpomaluje. Malé jídlo nebo svačina každé 3 až 4 hodiny udrží váš metabolismus v chodu, takže během dne spálíte více kalorií. Vyberte si svačiny, které obsahují bílkoviny, vlákninu a zdravé tuky, a vyhněte se svačinám bohatým na prázdné kalorie. Při svačinách vám může pomoci doplněk stravy FOR VITAL HUNGER BLOCK for men, který obsahuje směs bylinek pro snížení pocitu hladu a kontrolu přejídání, takže konečně nebudete mít chuť zbytečně mlsat.

Okořeňte to!

Kořeněná jídla obsahují přírodní chemické látky, které mohou nastartovat váš metabolismus. Vaření jídla s polévkovou lžící nasekané červené nebo zelené chilli papričky může zvýšit rychlost metabolismu. Účinek je pravděpodobně dočasný, ale pokud budete jíst kořeněná jídla často, mohou se výhody sčítat. Podobný efekt může mít látka obsažená v našem produktu FOR VITAL BE SLIM for men, a to Synefrin, který zvyšuje tepovou frekvenci a také podporuje termogenezi - proces produkce tepla v těle. Díky tomu se zvyšuje spotřeba energie z tělesného tuku a tím pomáhá snižovat tělesnou hmotnost. 

Nezapomeňte na bílkoviny

Vaše tělo spálí při trávení bílkovin mnohem více kalorií než při konzumaci tuků nebo sacharidů. Pokud v rámci vyvážené stravy nahradíte některé sacharidy libovými potravinami bohatými na bílkoviny, můžete při jídle více podpořit metabolismus. Mezi dobré zdroje bílkovin patří libové hovězí maso, krůtí maso, ryby, bílé kuřecí maso, tofu, ořechy, fazole, vejce a nízkotučné mléčné výrobky.

Vyhněte se nárazovým dietám 

Nárazové diety jsou takové, které zahrnují konzumaci méně než 1 800 (pokud jste muž) kalorií denně. Takové diety jsou špatné pro každého, kdo doufá, že zrychlí svůj metabolismus. Pomohou vám sice rychle shodit kila, ale na úkor správné výživy. Navíc se vám to v budoucnu může vymstít, protože můžete ztratit svaly, což zpomaluje metabolismus. Konečným výsledkem je to, že vaše tělo spaluje méně kalorií a přibírá rychleji než před dietou. Doplňky stravy, jako je FOR VITAL HUNGER BLOCK for men, který potlačuje chuť k jídlu a pomáhá kontrolovat hmotnost, vám mohou pomoci udržet se na správné cestě k dosažení a udržení zdravé váhy.