Movember začíná, aneb knírem ku zdraví!

 

Dny se krátí, zima se blíží, a zatímco se příroda halí do pestrých barev, tváře mnoha pánů se začínají schovávat za škraboškami pěstěných knírů. Přichází listopad a s ním i čas, kdy stále více obličejů začíná nad horním rtem zdobit ona chlupatá chlapská chlouba. Ano, hovoříme o Movemberu - měsíci, kdy muži po celém světě dávají holícím strojkům dovolenou a nechávají svůj porost pod nosem volně bujet, nebo jej naopak hýčkají, tvarují či jinak kultivují. Ačkoliv to může pro někoho vypadat jako soutěž o to, kdo má delší, hustší nebo extravagantnější vousy, Movember má mnohem důležitější a hlubší poslání.

Co je Movember

Movember, složenina anglických slov 'Moustache' (knír) a 'November' (listopad), je celosvětové hnutí, které začalo v Austrálii už v roce 1999. Tehdy šlo zkrátka o to, vybrat s pomocí vtipných knírků a triček nějaké peníze na charitu. Pět let nato vznikla nadace Movember, která se snaží zvýšit povědomí o rakovině prostaty a dalších, ryze mužských, zdravotních problémech. Díky této iniciativě už “vousatý měsíc” znají lidé po celém světě. Česká republika se ke kampani oficiálně připojila v roce 2007. Cíle tohoto charitativně zaměřeného projektu se za tu dobu rozrostly. Stále jde především o to, upozornit na mužské zdravotní problémy, jako je rakovina prostaty, rakovina varlat, duševní zdraví a sebevražednost, nedílnou součástí projektu je ale také získávání finančních prostředků k podpoře vědecko-výzkumných aktivit zaměřených například na kvalitnější léčbu a prevenci. 

V Čechách je možné přispět na dobrou věc prostřednictvím nadačního fondu Muži proti rakovině, který u nás celý Movember zaštiťuje.

Movember a jeho pravidla

Pravidla jsou jasná: začněte měsíc s hladce oholeným obličejem a nechte svůj knír růst a kvést po celý listopad. Jde o to vyjádřit podporu všem, kterým výše zmíněné zdravotní problémy znepříjemňují život, ale také upozornit celý svět na to, že tyto problémy skutečně existují, zvýšit obecné povědomí o nich a přispět tak k tomu, aby postihovaly v budoucnu co nejméně lidí. 

V neposlední řadě si můžete užít trochu legrace a vyzkoušet novou image. Záleží totiž jen na vás, jestli se stylizujete do hrdiny krimi seriálů z osmdesátých let, do “sedmdesátkové” pornohvězdy, případně zajdete ještě dál do historie a necháte se inspirovat habsburskými monarchy nebo čínskými mandaríny.

Výzvy Movemberu

Ne každému muži je přáno mít bujný knír jak z filmu o lovcích medvědů. Pro některé z nás může být Movember stejně tak obdobím záchvatů úzkosti před zrcadlem a závistivých pohledů na obdařenější knírače. To ale vůbec není nutné. Pokud vás trápí pocit, že porost na vaší tváři nepřipomíná hustý kartáč, ale spíš polámané hrábě, nejste v tom rozhodně sami. Nezapomínejte, že nejde o soutěž, jak jsme psali už na začátku. Jde o to, že i ten nejskromnější knírek může být hrdým a chrabrým válečným hrdinou v boji za mužské zdraví!

Movember a mužské zdraví

Movember je především o zvyšování povědomí – je to měsíc, kdy jsou muži intenzivně povzbuzováni, aby ke svému zdraví zaujali aktivní postoj. Prevence, samovyšetření, pravidelné lékařské kontroly a otevřený dialog o duševním zdraví jsou na Movemberu to nejdůležitější. Ten proužek chloupků nad horním rtem na ně má “pouze” upoutat pozornost a věřte tomu, že tak nápadná věc to dokáže opravdu dobře.

Až si tedy před zrcadlem dostatečně vyhrajete se svým novým kamarádem (pořád je řeč o kníru), najděte si čas na preventivní návštěvu lékaře, samovyšetření (to si vygooglíte, videí na toto téma existuje dost) nebo si prostě s někým otevřeně promluvte o tom, co vás trápí. Movember je především o tom!

Tipy a triky pro Movember

Aby byl váš knírek skutečnou chloubou, věnujte mu lásku a péči, která mu po právu náleží. Rozhodně to nesmí skončit u toho, že mu dáte ochutnat každé své kafe nebo polévku! Knír se zbytky těstovin sice také přitáhne pozornost, určitě to ale nebude ta, o kterou byste stáli. Umývejte ho, česejte, olejujte, hrajte si s ním, možná mu dokonce i zazpívejte. Uvidíte, že se vám odmění pozorností, která bude opravdu žádoucí. Pokud chcete skutečně udělat dojem, vybavte se správnými nástroji a určitě se nebojte ani nějakého toho legálního dopingu – a zde vám právě přichází na pomoc FOR VITAL HAIR & BEARD for men.

Hair beard
1 450 Kč

S padáním vlasů se s grácií rozluč. Máš pocit, že se s tvou hřívou a vousy něco děje a nechceš se s nimi ještě loučit? Máme tady něco, co je nabudí k...

63

 

Představení FOR VITAL HAIR & BEARD for men

Tento luxusní potravinový doplněk od FORVITAL.cz je vytvořen přímo pro potřeby mužů, kteří chtějí posílit své vlasy a vousy, dodat jim lesk, pružnost a hustotu a zamezit jejich vypadávání. Ocení ho jistě i ti, jejichž porost už hustý, bujný a pružný je, jen by byli rádi, aby to tak zůstalo. S pečlivě vybranou kombinací vitamínů, minerálů a dalších živin podporuje tento produkt růst a kvalitu vašich vlasů a vousů – a tím přispívá nejen k vaší listopadové Movember kráse, ale dokáže vám zvyšovat sebevědomí po celý zbytek roku. Jen nečekejte, že si večer zobnete pilulku a ráno na vás ze zrcadla vybafne Ned Flanders, takhle to opravdu nefunguje. Pokud ovšem budete HAIR & BEARD for men užívat pravidelně po nějaký čas, výsledky budou těžko přehlédnutelné. Rozhodně budete dokonale vybaveni a připraveni na příští Movember.

Závěr

Movember není jen o knírcích; je o mužích, o našem zdraví a o naší schopnosti zviditelnit nejen sebe, ale především problémy, které nás všechny spojují. Zahoďte stud, seberte odvahu, připojte se k celosvětovému hnutí, nechte si narůst pořádný kartáč a dokažte, že i něco tak jednoduchého jako chlupy pod nosem může vyvolat velké změny. Kdoví, třeba si na novou ozdobu svého obličeje rychle zvyknete, jeden druhého si oblíbíte a pěstěný knír se stane vaším nerozlučným průvodcem na cestách za dobrodružstvími. A pamatujte, s FOR VITAL HAIR & BEARD for men je váš Movember nejen o symbolech, ale o skutečném zdraví – od kořínků vlasů až po špičky vousů.

Ať už vás listopadová výzva zavede kamkoliv, mějte na paměti, že každý den je příležitostí učinit něco dobrého pro sebe i pro ostatní. Takže vytáhněte své hřebeny, zásoby olejů na vousy a těšte se na to, jak budete letošní Movember prožívat ve velkém stylu – s trochou humoru, spoustou odvahy a samozřejmě s pomocníkem od FORVITAL.cz

Ať vám ten váš knír roste jako z vody!